Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Почнуть добувати сланцевий газ

28 липня 2016, 09:00
291
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Конкурс на реалізацію проекту щодо видобутку газу на Юзівській площі виграла нідерландська компанія «Юзгаз» (Yuzgas B.V.)

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Нові можливості для нарощування видобутку Україною власного газу дуже важливі для економіки та бізнесу. Прихід іноземного інвестора в добувну галузь може стати сигналом для інших інвесторів. Нагадаємо, що раніше видобувати паливо на цьому родовищі планувала нафтогазова компанія Shell (УРП було укладено 2013 року). Shell проінвестувала в пошукові роботи кілька десятків мільйонів доларів, але через істотні зміни обставин у реалізації проекту з 8 вересня 2015 року Shell вийшла з УРП. Було призначено новий конкурс із залучення інвестора, у якому й перемогла Yuzgas B.V.

Проте експерти скептично оцінюють цей проект у тих ринкових умовах, що склалися. За словами співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, Yuzgas, по-перше, маловідома компанія, яка не має фінансових і технологічних можливостей Shell. По-друге, за останній рік ситуація на ринку вуглеводнів погіршилась. Їхня вартість істотно знизилася. На сьогодні ринкова ціна імпортного газу для України становить 167 дол. за 1 тис. куб. м. Відомо, що на Юзівському родовищі планують добувати сланцевий газ. Собівартість такого роду видобутку набагато вища, ніж видобутку традиційного газу. Поки вартість газу на ринку не зросте до 300 дол. за 1 тис. куб. м, економічна доцільність проектів видобутку нетрадиційного газу викликатиме сумніви, як констатує Дмитро Марунич.

ПРОТЕ:

Подробиці участі Yuzgas B.V. у проекті залишаються закритими для громадськості. У постанові Кабміну «Про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться в межах ділянки Юзівська» від 30 листопада 2011 N 1298 щодо конкурсу, у якому переможцем стала Shell, було зафіксовано, що мінімальний обсяг інвестицій має становити не менше 1,6 млрд гривень. А на етапі промислової розробки обсяг загальних інвестицій повинен сягнути не менше 30 млрд гривень. Які інвестиції будуть зроблені Yuzgas B.V., поки невідомо.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини