Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реєстр неблагонадійних

20 липня 2016, 09:03
454
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У парламенті зареєстровано законопроект № 4993 «Про внесення змін до Закону України «Про Національний банк України» (щодо формування реєстру осіб, які втратили бездоганну ділову репутацію)».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законопроектом пропонується додати до функцій Нацбанку ведення реєстру осіб, які втратили бездоганну ділову репутацію.

Зміни визначають перелік осіб, відомості про яких включаються до зазначеного реєстру. Зокрема, це особи, котрі є або були власниками істотної участі в банку, керівниками банку (кандидатами), інші особи, вимоги до ділової репутації яких визначено в Законі «Про банки і банківську діяльність», якщо їхня ділова репутація не відповідає вимогам бездоганності, встановленим Нацбанком, або діяльність яких сприяла завданню шкоди фінансовому становищу банківської установи та порушенню чинного законодавства й нормативно-правових актів Національного банку.

Очікується, що такі зміни дозволять створити ефективний механізм недопущення на ринок банківських послуг осіб, схильних до здійснення протиправних дій, або осіб, котрі через свій непрофесіоналізм можуть завдати шкоди банківській установі, клієнтам банку або державі.

ПРОТЕ:

Згідно з чинним законодавством Національний банк має право вимагати заміни будь-кого з керівників банку, якщо ділова репутація такої особи не є бездоганною.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини