Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Імпортне вугілля подешевшає

14 липня 2016, 09:04
165
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Міненерго закладе в основу ціни вугілля для вітчизняних споживачів середню вартість палива на біржі в Польщі, повідомив Глава Міністерства Ігор Насалик.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У Міненерго відмовляться від визначення ціни вугілля для споживачів за формулою Роттердам +. «При формуванні ціни вугілля ми взяли за основу формулу ціни з прив'язкою до біржі в Польщі», - сказав Ігор Насалик.

У березні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію, за якою теплові електростанції продають її на ринку. До неї також закладено ціну на вугілля, яка розраховувалася за формулою: «вартість вугілля в порту Роттердам + вартість його доставки в Україну».

За оцінками аналітиків, ціна вугілля за формулою Роттердам + становить $63 /тонну, тоді як без формули - $44, 2/тонну. Зниження вартості вугілля у формулі повинно призвести до зниження ціни на електроенергію.

ПРОТЕ:

Через нову формулу теплові генерації почали продавати продукцію на 15 - 20% дорожче. З урахуванням ПДВ новий тариф для них становитиме близько 130 копійок за 1 кВт/г. До цього він був у розмірі 118 копійок за 1 кВт/г. Поки не внесуть зміни до методики, споживачі отримуватимуть вугілля за високою ціною.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини