Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
ЗЕД

Молдова обмежує експорт

10 червня 2016, 09:03
173
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:
Республіка Молдова не має наміру подовжувати обмеження на імпорт українських товарів після закінчення строків їх дії.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

З 13 травня 2016 року діє постанова Уряду Республіки Молдова, згідно з якою введено квоти на молочну, м'ясну продукцію та цемент українського виробництва. Квоти дуже низькі. Наприклад, загальна квота на вершкове масло, сири, морозиво становить всього 750 тонн, на ковбаси - 200 тонн. З продукції, поставленої понад квоти, справлятиметься мито: на молоко - 10%, на вершкове масло та сир - від 15% до 20% плюс €500 за 1 тонну. М'ясна продукція оподатковуватиметься митом в 15%, а цемент - 10%.

Проте на зустрічі в Києві з Першим віце-прем'єр-міністром України Степаном Кубівим Міністр економіки Республіки Молдова Октавіан Калмик заявив, що Молдова не подовжуватиме обмеження після закінчення строку дії.

ПРОТЕ:

Добитися негайного скасування молдавських квот та мит на зустрічі, що пройшла, українській стороні не вдалося. Постанова Уряду Республіки Молдова діятиме до 31 грудня 2016 року. Втрати України від введених молдавською стороною санкцій оцінюються в 1,9 млн доларів. Левова частка втрат припадає на аграрну продукцію - через квоти на молоко та м'ясо збитки українських сільгоспвиробників можуть становити 1,5 млн доларів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини