ПРАВОВА ПОДІЯ:
Державна фіскальна служба в листі від 24.03.2016 № 3053/Л/99-99-17-02-03-14 роз'яснила деякі питання декларування доходів при застосуванні Угоди між урядом України та Урядом РФ про уникнення подвійного оподаткування доходів і капіталу та попередження податкових ухилень.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Було зазначено, що вважається, що резиденція - це місце, де фізична особа має житло, і це житло постійне. Якщо особа має постійне житло в декількох державах, то перевага віддається тій державі, з якою особа має тісніші особисті та економічні зв'язки, під якими розуміється центр її життєвих інтересів.
При цьому для визначення центру життєвих інтересів розглядаються: сімейні та соціальні зв'язки, заняття, політична, культурна або інша діяльність, місце бізнесу, місце, з якого особа управляє своєю власністю. Додаткові критерії: звичайне місце проживання та громадянство.
Водночас, якщо особа, що має житло в одній державі, влаштовує інше житло в іншій державі, при цьому зберігаючи перше (у середовищі, де така особа постійно проживала, працювала, де знаходиться його сім'я та власність), то вважається, що центр життєвих інтересів зберігається в першій державі.
Винагорода, отримана резидентом держави як найнятим робітником, може оподатковуватися в цій державі, або в іншій державі за умови, що винагорода отримана у зв'язку з роботою з найму, яка фактично здійснюється в цій іншій державі. При цьому слово «може» не означає, що платник податків має право вибору країни оподаткування, а означає, що відповідна держава має право оподатковувати дохід відповідно до свого податкового законодавства.
Таким чином, іноземний дохід громадянина України, який зберігає центр життєвих інтересів в Україні, включається до загального річного доходу оподаткування.
ПРОТЕ:
У разі, якщо податок з іноземного доходу громадянина України вже був сплачений за кордоном, за умови наявності довідки відповідного органу, сума річного податкового зобов'язання може бути зменшена на суму такого сплаченого податку.