Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФІНАНСОВА ПОЛІЦІЯ

22 березня 2016, 09:06
275
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У парламенті зареєстрований депутатський законопроект № 4228 «Про Фінансову поліцію».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Пропонується створити Фінансову поліцію, яка здійснюватиме заходи щодо запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави (у тому числі різних форм фінансової допомоги іноземних держав), економічної безпеки.

У проекті передбачено перелік статей КК, досудове розслідування за якими належить до підслідності ФП. Якщо під час розслідування таких злочинів будуть встановлені інші пов'язані злочини (зазначено конкретний перелік), то ФП зможе їх також розслідувати.


Систему ФП згідно із законопроектом становитимуть центральний апарат та до 7 територіальних управлінь.


Максимальна чисельність працівників пропонується не більше 3000 осіб, яким визначено вичерпний перелік підстав припинення повноважень, встановлено їх особливий правовий і соціальний захист, належні умови оплати праці.


Визначено процедуру конкурсного відбору керівника, його заступників та інших працівників ФП.

Планується, що Фінансова поліція отримає достатньо повноважень для ефективної роботи - детективи здійснюватимуть оперативно-розшукову діяльність, а також досудове розслідування злочинів. Крім того, цей орган матиме право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є держоргани або органи місцевого самоврядування, достатньо фінансових і матеріально-технічних ресурсів.


Запропоновано також зміни до КПК і КК для усунення спорів з приводу того, чи підлягає постанова слідчого судді обов'язковому виконанню та чи передбачена кримінальна відповідальність за невиконання такого рішення.


Законопроектом передбачена особиста матеріальна відповідальність працівників ФП за збиток, завданий їх діями/рішеннями. Такий підхід забезпечить відхід від принципу колективної безвідповідальності.


У проекті говориться, що у складі центрального управління ФП діятиме підрозділ внутрішнього контролю, який підпорядковуватиметься Міністру фінансів.


Фінансова поліція двічі на рік публікуватиме детальний звіт про свою діяльність, в якому, зокрема, треба врахувати показник обсягу тіньового бізнесу в Україні.


Відповідно передбачено ліквідацію податкової міліції, за винятком працівників спецпідрозділу «Фантом», який займається боротьбою з економічною злочинністю та контрабандою уздовж лінії зіткнення в межах Донецької та Луганської областей, працівники якого переводяться на службу в поліцію особливого призначення.


ПРОТЕ:

Також зареєстровано супутній законопроект № 4229 про внесення змін до Бюджетного кодексу, яким пропонується назвати нових головних розпорядників бюджетних коштів - Фінансову поліцію та Державне бюро розслідувань.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини