Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПОДАТКОВІ ЗМІНИ

25 грудня 2015, 09:06
184
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада 24 грудня прийняла Закон про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році (урядовий законопроект № 3688).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Щодо ПДВ передбачено вдосконалення порядку відшкодування з бюджету, введення офіційної публікації інформації про відшкодування, два види реєстрів (для тих, у кого обсяги експорту перевищують 40%, і для інших експортерів - з 1 лютого 2016 року). В адмініструванні ПДВ запроваджується система захисту добросовісного платника від несвоєчасної реєстрації податкових накладних / коригувань і забезпечення виправлення помилок контрагентами: передбачена можливість подання скарг платником податків на контрагентів з наступною їх перевіркою контролюючим органом протягом 15 днів і накладенням штрафів за несвоєчасну реєстрацію та невиправлення помилок у податкових накладних.

Для спрощеної системи передбачається: зменшення для платників 3 групи річного обсягу доходу з 20 млн грн до 5 млн грн; збільшення ставок для платників 3 групи: з 2 до 3% (для платників ПДВ), з 4 до 5% (для неплатників ПДВ); підвищення в 1,8 разу ставок єдиного податку для 4 групи платників (с/г підприємств), скасування на 2016 рік застосування коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи.

Передбачається встановлення єдиної базової ставки ПДФО у розмірі 18% (замість двох чинних ставок 15% і 20%); для дивідендів залишається ставка в розмірі 5%. Заплановано звільнення від оподаткування сум, які пробачені (анулювані) кредитором за іпотечними кредитами в іноземній валюті.

Що стосується акцизів, то передбачено зміну ставок на тютюнові вироби, тютюн, планується збільшити ставки на спирт і спиртні напої, вводиться ставка акцизного податку на слабоалкогольні напої. Планується запровадження системи електронного адміністрування реалізації палива.

Зміни до Закону про ЄСВ передбачають встановлення єдиної ставки ЄСВ у розмірі 22%; підвищення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мінімальних місячних заробітних плат; скасування ЄСВ із заробітної плати (доходу) працівників (фізичних осіб).

Також визначаються особливості справляння податку на прибуток підприємств, податку на нерухоме майно, транспортного податку, екологічного податку, земельного податку, рентної плати за користування надрами для добування корисних копалин та ін.

Закон набирає чинності з дня набрання чинності Законом про Державний бюджет України на 2016 рік, крім окремих положень.

ПРОТЕ:

Закон прийнято з урахуванням поправок. Точний текст Закону буде відомий після його підписання Президентом.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини