Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРИВАТИЗАЦІЯ ДЕРЖПІДПРИЄМСТВ

11 грудня 2015, 09:06
164
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада на поточному пленарному тижні вчергове не змогла проголосувати за урядовий законопроект № 2319а, яким пропонується скасувати обов'язковий продаж через біржу 5-10% акцій держпідприємств груп «В» і «Г» перед приватизацією, дозволити уряду залучати радників до приватизації та заборонити участь у приватизації громадянам і юридичним особам держави-агресора.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус підкреслив, що приватизацію держпідприємств не можна відкладати, і закликав народних депутатів підтримати законопроект, оскільки чинний порядок приватизації застарів і несе ризики.


По-перше, норма про обов'язковий продаж через біржу міноритарного пакету акцій великих держкомпаній, яка вводилася як інструмент оцінки вартості всього пакету, фактично не працює через низьку ліквідність на українському фондовому ринку. Стратегічні іноземні інвестори, яких уряд хоче бачити серед учасників приватизації, не зацікавлені в міноритарних пакетах акцій. Водночас подрібнений пакет акцій може зацікавити місцевих гравців, які, у свою чергу, можуть бути зацікавлені в гальмуванні або зупиненні процесу приватизації. Законопроект № 2319 скасовує обов'язковий продаж через біржу цих 5-10% акцій перед приватизацією великих держпідприємств.


По-друге, законопроект розширює коло держпідприємств, до приватизації яких уряд може залучати радників, а також дозволяє оплачувати їхні послуги не лише за рахунок держбюджету, а й з інших джерел, наприклад, технічної допомоги від міжнародних організацій. Залучення радників дозволяє провести повну підготовку об'єкта до приватизації з урахуванням прийнятої практики, міжнародних стандартів. Це дозволяє представити його широкому колу потенційних покупців в Україні та за її межами. Участь радників зі світовою репутацією в процесі приватизації також підвищить довіру іноземних інвесторів до приватизації.


По-третє, законопроект забороняє допускати до приватизації як покупців фізичних і юридичних осіб із держави-агресора або держави, проти якої задіяно санкції.

ПРОТЕ:

На думку міністра, приватизацію треба негайно розблоковувати, щоб зробити рішучий крок у боротьбі з корупцією.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини