Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРОДУКТИ РОСЛИННОГО ПОХОДЖЕННЯ

3 грудня 2015, 09:01
280
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС розробила й передала на погодження до Мінфіну законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування деяких операцій із продуктами рослинного походження)».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Мета пропонованих змін - усунення можливостей для мінімізації оподаткування та боротьба з податковим шахрайством під час здійснення операцій із залученням суб'єктів спеціального режиму оподаткування, які не сплачують ПДВ до бюджету, а залишають собі.

У ДФС розповіли, що платники ПДВ експортують придбану у с/г підприємств продукцію, яка раніше була закуплена останніми в населення. При цьому вартість продукції необґрунтовано завищується, що дозволяє експортерам збільшити суми податкового кредиту, обсяги експортних операцій, які є одним із критеріїв на отримання бюджетного відшкодування в автоматичному режимі. Це призводить до формування неправомірних заявок на бюджетне відшкодування ПДВ.

Найчастіше такі схеми застосовуються до операцій із продуктами рослинного походження - горіхами, грибами та ягодами.

Крім того, значна кількість суб'єктів господарювання, які експортують згадані продукти, зазначає, що придбали горіхи або ягоди у фізичних осіб, котрі виростили їх на власних земельних ділянках, тому їхні доходи не підлягають оподаткуванню ПДФО. Проте результати перевірок встановлюють факти закупівлі у фізичних осіб таких продуктів в обсягах, які практично неможливо виростити, зібрати безпосередньо на власних земельних ділянках фізичних осіб або взагалі фізично неможливо виростити на таких ділянках (лісові гриби, ягоди).

Законопроектом пропонується:


1)
не звільняти від оподаткування ПДФО доходи від продажу таких видів власної с/г продукції, як горіхи волоські, гриби та ягоди;

2)
встановити оподаткування ПДФО доходів, якщо суб'єкт господарювання, який придбав у фізособи с/г продукцію безпосередньо (за дорученням) або через посередників, здійснює надалі експорт такої продукції;

3)
запровадити тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій із такими продуктами рослинного походження, як горіхи, гриби та ягоди.

ПРОТЕ:

Замість того, щоб точково боротися з особами, котрі використовують схеми (які притому досить просто виявляються на рівні документів), ДФС знову пропонує заходи, які «ударять» і по цілком добросовісних платниках податків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини