Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОРГІВЛЯ ВАЛЮТОЮ

1 грудня 2015, 09:06
260
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

З метою вдосконалення порядку проведення деяких валютних операцій Нацбанк постановою від 26.11.2015 № 822 вніс зміни до Положення про порядок та умови торгівлі іноземною валютою.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Так, п. 3 гл. 1 р. II Положення викладено в новій редакції, згідно з якою клієнти-резиденти (юрособи та фізособи - суб'єкти підприємницької діяльності) мають право купувати, обмінювати іноземну валюту через 1-го суб'єкта ринку за кожним зовнішньоекономічним договором із нерезидентом для розрахунків за торговельними операціями.

Клієнт-резидент має право перевести відповідний зовнішньоекономічний договір на обслуговування до іншого суб'єкта ринку на підставі письмового звернення, яке має бути зареєстроване відповідно до внутрішнього положення щодо організації діловодства. Це письмове звернення має містити дозвіл клієнта-резидента на отримання інформації про незавершені розрахунки за зовнішньоекономічним договором від суб'єкта ринку, через якого здійснювалися розрахунки за цим договором.

Суб'єкт ринку, до якого переводиться на обслуговування зовнішньоекономічний договір, не пізніше ніж на 3-й робочий день із дня отримання письмового звернення клієнта-резидента зобов'язаний звернутися до суб'єкта ринку, через якого здійснювалися розрахунки за зовнішньоекономічним договором, для отримання всієї наявної в нього інформації про незавершені розрахунки резидента за договором за підписом уповноваженої особи суб'єкта ринку (номер і дата реєстру митних декларацій, наявна в реєстрі інформація про операцію резидента, обсяги купленої, обміняної та перерахованої іноземної валюти за договором тощо).

Обмін інформацією між суб'єктами ринку здійснюється засобами електронної пошти Нацбанку.

ПРОТЕ:

Крім того, передбачено, що суб'єкти ринку за порушення вимог, встановлених п. 2 і абз. 1 п. 5 р. III Положення, несуть відповідальність відповідно до ст. 73 Закону «Про банки і банківську діяльність».

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини