Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АУДИТ У ДЕРЖСЕКТОРІ

1 грудня 2015, 09:00
190
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі № 21-14/326 Держфінінспекція нагадала, що підрозділи внутрішнього аудиту міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, обласних і Київської міської держадміністрацій повинні подавати в строк до 20 січня і 20 липня до Держфінінспекції піврічну звітність про результати діяльності підрозділів внутрішнього аудиту. Це передбачено п. 16 Порядку утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади та Інструкцією про складання та подання форми звітності № 1-ДВА (піврічна).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, така звітність передбачає надання підрозділами внутрішнього аудиту інформації щодо стану організації та функціонування внутрішнього контролю в системі відповідного органу (розділ IV звітності за формою № 1-ДВА) за такими аспектами:

- опис існуючої системи внутрішнього контролю за кожним із його 5 компонентів (внутрішнє середовище, управління ризиками, заходи контролю, інформація та комунікації, моніторинг). Існування такої системи з даними компонентами має підтверджуватися переліком внутрішніх розпорядчих документів (із зазначенням їхніх реквізитів);

- визначення недоліків організації системи внутрішнього контролю (її компонентів), виявлених за результатами внутрішніх аудитів, проведених підрозділами внутрішнього аудиту;

- вжиття заходів щодо вдосконалення системи внутрішнього контролю (її компонентів), у тому числі за результатами наданих аудиторських рекомендацій, а також тих, що не були виконані, причини їх невиконання.

Така інформація опрацьовується Держфінінспекцією та включається до піврічних звітів про розвиток державного внутрішнього фінансового контролю, які надсилаються до Мінфіну та Кабінету Міністрів, а також розміщуються на веб-сайті Держфінінспекції (dkrs.gov.ua) в рубриці «Внутрішній аудит у державному секторі» / «Результати діяльності підрозділів внутрішнього аудиту».

ПРОТЕ:

Також Держфінінспекція додатково до листа № 21-14/326 надала структуру з відповідними роз'ясненнями, відповідно до якої міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації мають подавати Держфінінспекції інформацію щодо стану організації та функціонування внутрішнього контролю.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини