Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЗОБОВ'ЯЗАННЯ БАНКІВ

30 листопада 2015, 09:05
202
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У роз'ясненні від 23.11.2015 Мін'юст нагадав, що порядок надання банками за заявами нотаріусів довідок за рахунками (вкладами) померлих громадян визначено ст. 62 Закону «Про банки і банківську діяльність» і п. 3.4 р. 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Нацбанку від 14.07.2006 № 267.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Відомості та документи, необхідні для проведення нотаріальних дій, мають бути надані в строк, визначений нотаріусом. Цей строк не може перевищувати 1 місяця.

Згідно зі ст. 1076 Цивільного кодексу банк гарантує таємницю банківського рахунку, операцій за рахунком і відомостей про клієнта. Відомості про операції та рахунки можуть бути надані тільки самим клієнтам або їх представникам. Іншим особам, у тому числі органам держвлади, їх посадовим і службовим особам, такі відомості можуть бути надані виключно у випадках і в порядку, встановлених Законом про банки і банківську діяльність.

Частиною 3 ст. 62 Закону передбачено, що довідки стосовно рахунків у разі смерті їх власників надаються банком особам, зазначеним власником рахунку в заповідальному розпорядженні банку, державним нотконторам або приватним нотаріусам, іноземним консульським установам у справах спадщини за рахунками померлих власників рахунків.

Відповідно до п. 3.4 гл. 3 Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці для надання довідок за рахунками в разі смерті їх власників державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам, іноземним консульським установам у справах спадщини за рахунками померлих власників рахунків у банках подається заява в довільній формі.

Довідка складається банком у довільній формі й повинна містити інформацію про наявність рахунку й залишок коштів на ньому.

Враховуючи сказане, банки у встановленому законодавством порядку зобов'язані за заявами нотаріусів надавати довідки за рахунками померлих громадян.

ПРОТЕ:

Ненадання банком нотаріусам зазначених довідок, а також недотримання порядку їх надання свідчить про порушення цим банком вимог ст. 62 Закону, п. 3.4 гл. 3 Правил і є підставою для застосування до банку заходів впливу, визначених ст. 73 Закону.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини