Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТОРГОВЕЛЬНІ ВІЙНИ

27 листопада 2015, 09:02
160
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

З 20 січня 2016 року білоруські товари в Україні оподатковуватимуться додатковим збором.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Україна запроваджує 39-процентне мито на низку білоруських товарів. Це симетрична відповідь на торговельні «витівки» Білорусі.
Як зазначають експерти, за 9 місяців 2015 року торговельний оборот між Україною та Білоруссю становив $2,4 млрд. Причому Україна майже втричі більше імпортує із сусідньої країни, ніж продає їй ($1,785 млрд проти $0,625 млрд). Левову частку білоруського експорту становлять нафтопродукти. Українські виробники, які потрапили під білоруські «санкції», переконані, що українці не голодуватимуть, оскільки частка білоруських товарів на нашому ринку незначна.

Утім, є й ті, хто вважає, що це не так вже й безболісно для України і від обмежувальних заходів постраждає український АПК.

ПРОТЕ:

Україна вже мала практику запровадження дзеркальних заходів щодо товаровиробників із Білорусі. Ці заходи мали діяти до 2017 року. Проте після того, як Білорусь зняла з українських виробників вимоги щодо ліцензування, український уряд скасував це рішення. Тому експерти допускають, що так само ситуація вирішиться й у даному випадку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини