Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ТРУДОВИЙ ДОГОВІР

29 жовтня 2015, 09:02
188
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У разі встановлення нових або зміни наявних умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомляти працівника за 2 місяці. При цьому у випадку досягнення згоди між сторонами трудового договору законодавством про працю не встановлено обов'язку щодо повідомлення працівника. Такого висновку дійшло Мінсоцполітики в листі № 413/06/186-15.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Нагадаємо, ч. 3 ст. 32 КЗпП встановлено, що у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією самою спеціальністю, кваліфікацією або посадою. Про зміну істотних умов праці - системи та розміру оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменувань посад тощо - працівник має бути повідомлений не пізніше ніж за 2 місяці.

Згідно з ч. 4 ст. 97 КЗпП форми та системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, ставки, схеми посадових окладів, умови введення та розміри надбавок, доплат, премій, винагород, інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами, установами, організаціями самостійно в колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими угодами. Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погоджувати ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), який представляє інтереси більшості працівників, а в разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

У ч. 4 ст. 97 КЗпП зазначено, що власник або уповноважений ним орган чи фізособа не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, яке погіршує умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами.

Крім того, ст. 103 КЗпП встановлено, що про нові умови або зміну наявних умов оплати праці в бік погіршення власник або уповноважений ним орган повинен повідомити працівника не пізніше ніж за 2 місяці до їх запровадження або зміни.

ПРОТЕ:

Слід зазначити, що п. 31 постанови Пленуму Верховного Суду від 06.11.92 р. № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів» передбачено, що якщо при розгляді трудового спору буде встановлено, що зміна істотних умов трудового договору сталася не у зв'язку зі зміною в організації виробництва та праці на підприємстві, в установі, організації, то така зміна з урахуванням конкретних обставин може бути визнана судом неправомірною із зобов'язанням власника або уповноваженого ним органу відновити працівникові попередні умови праці.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини