Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗОСІБ

26 жовтня 2015, 09:02
176
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб рішенням від 21.09.2015 № 176 вніс зміни до Положення про порядок розрахунку, нарахування і сплати зборів до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, уточнено, що учасник Фонду подає розрахунок суми початкового збору, який підлягає сплаті до Фонду, протягом 10 календарних днів із дати видачі банківської ліцензії (до цього - з дня отримання банківської ліцензії).

Початковий збір сплачується протягом 30 календарних днів також із дати видачі банківської ліцензії.

Окрім цього, приведено у відповідність до Закону від 16.07.2015 № 629-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку» визначення поняття «вкладник».

Так, вкладником є фізична особа (у тому числі фізична особа - підприємець), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката.

При цьому встановлено, що учасники Фонду гарантування вкладів фізичних осіб включають кошти фізичних осіб - підприємців, які обліковуються на їх рахунках, відкритих для здійснення ними підприємницькій діяльності, до бази нарахування для розрахунку регулярного збору починаючи з 1 жовтня 2015 року незалежно від дати відкриття рахунку.

ПРОТЕ:

Таким чином, розмір внеску для банків збільшиться.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини