Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПІРАТСЬКИЙ КОНТЕНТ

23 жовтня 2015, 09:02
190
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Кабінет Міністрів схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права та суміжних прав у мережі Інтернет».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Проект, який містить механізми протидії інтернет-піратству, найближчим часом буде подано на розгляд Верховної Ради.

Пропонується запровадити низку інструментів захисту авторських прав і протидії поширенню піратського контенту. Одним із головних нововведень є досудова можливість видалення або обмеження доступу до інформації, яка порушує авторське право.

При цьому передбачено штрафні санкції в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходу за невиконання добросовісної вимоги про блокування нелегального контенту. Аналогічні штрафи загрожують у разі відмови ідентифікувати користувача, котрий розмістив контент, що порушує авторські права.


Також законопроект містить важливі зміни, які дозволять нотаріусам забезпечувати докази в мережі Інтернет.


Зазначається, що законопроект було розроблено за участі представників бізнес-асоціацій, власників авторських прав, хостинг-провайдерів. Документ входить до пакета законопроектів, розроблених Мінекономрозвитку в рамках реалізації реформи системи захисту прав інтелектуальної власності в Україні. До пакета також входять законопроекти про протидію патентному троллінгу, про врегулювання прав на розроблення ПЗ, а також з питань роялті та діяльності організацій колективного управління.

ПРОТЕ:

Питання лише в тому, коли в депутатів дійдуть руки до цих, безумовно, потрібних бізнесу законопроектів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини