Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НАЦІОНАЛЬНІ ЕТАЛОНИ

21 жовтня 2015, 09:04
380
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Мінекономрозвитку затвердило Порядок зберігання та застосування національних еталонів, який встановлює правила та умови зберігання й застосування національних еталонів і стосується діяльності наукових метрологічних центрів, підприємств, установ та організацій, які є зберігачами національних еталонів (далі - організація - зберігач еталона).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Національні еталони зберігають і застосовують у спеціально обладнаних ізольованих приміщеннях зі створенням і підтримкою інженерної інфраструктури, яка забезпечує значення параметрів навколишнього середовища й захист від дії інших перешкод для стабільного функціонування еталонів згідно з вимогами правил зберігання та застосування національних еталонів.

Такі правила розробляє організація - зберігач еталона для кожного національного еталона за формою, визначеною ДСТУ 3231 «Метрологія. Еталони одиниць вимірювань державні, первинні та вторинні. Основні положення, порядок розроблення, затвердження, реєстрації, зберігання та застосування».

Для підтвердження стабільності метрологічних характеристик проводять дослідження національних еталонів і допоміжного обладнання, яке забезпечує стабільне функціонування цих еталонів, а також їх калібрування (за необхідності) і регулярне технічне обслуговування.

Роботи з національними еталонами виконуються вченими зберігачами цих еталонів.

Національні еталони, їх складові частини та допоміжне обладнання, яке забезпечує стабільне функціонування еталонів, підлягають періодичному технічному обслуговуванню, обсяг якого залежить від інтенсивності їх застосування.

ПРОТЕ:

Відповідальність за дотримання порядку зберігання та застосування національних еталонів покладається на керівників організацій - зберігачів еталонів і вчених зберігачів таких еталонів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини