Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОФОРМЛЕННЯ В ПОРТАХ

13 жовтня 2015, 09:02
243
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Мінінфраструктури опублікувало законопроект про внесення змін до Закону «Про морські порти України» щодо функціонування інформаційної системи портового співтовариства (ІСПС).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Проект розроблено з метою стандартизувати та перевести в електронний формат документообіг в усіх портах України. Він пропонує визначити коло членів портового співтовариства, встановити принципи створення і функціонування ІСПС, визначити формат обміну даними, а також порядок та умови підключення і використання ІСПС.

Крім того, законопроект передбачає запровадження принципу мовчазної згоди щодо оформлення осіб і вантажів у морських портах. Йдеться про автоматичну відмітку у ІСПС про проходження контролю.

Після набрання чинності закон дозволить створити умови для прискорення обробки вантажів, звуження поля для корупційних дій і збільшення обсягів вантажопотоків, що проходять через українські порти. У результаті це дозволить поліпшити інвестиційний клімат галузі морського транспорту.

У 2011 році в Одеському регіоні почали поступово вводити ІСПС у рамках пілотного проекту «Єдине вікно - локальне рішення». Завдяки цьому в Одеському морському порту загальний час перебування автоконтейнеровозу було зменшено з 12 годин до 1,5 години.

ПРОТЕ:

Впровадження ІСПС передбачено умовами Угоди про Асоціацію України з ЄС. Крім того, розробку проекту закону щодо функціонування ІСПС передбачено планом заходів з дерегуляції госпдіяльності, затвердженим розпорядженням уряду № 357 від 18.03.2015.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини