Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

АУДИТОРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

8 жовтня 2015, 09:01
258
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Аудиторська палата рішенням від 24.09.2015 № 315/7.1 затвердила Положення про моніторинг практики аудиторської діяльності.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Метою документа є запровадження нагляду з боку Аудиторської палати за дотриманням аудиторськими фірмами й аудиторами вимог Закону «Про аудиторську діяльність», актів Аудиторської палати, стандартів аудиту і норм професійної етики аудиторів, що необхідно для забезпечення якісного надання аудиторських послуг.

Основними принципами здійснення моніторингу практики аудиторської діяльності є:

- належний рівень професійної компетенції та незалежності фахівців, що здійснюють моніторинг;

- проведення моніторингу всіх суб'єктів аудиторської діяльності (аудиторських фірм і аудиторів);

- систематичність здійснення моніторингу;

- прозорість та публічність результатів моніторингу.

Об'єктом моніторингу є показники звітності за формою № 1-аудит, інформація, отримана від органів державної влади та місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб та із загальнодоступних джерел інформації, яка може свідчити про недотримання аудиторськими фірмами і аудиторами вимог Закону, актів Аудиторської палати, міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, норм Кодексу етики професійних бухгалтерів.

Комітет з контролю якості аудиторських послуг (далі - Комітет з контролю) здійснює моніторинг отриманої від вказаних джерел інформації.

На підставі показників звітності за формою № 1-аудит Комітет з контролю здійснює постійний аналіз ризиків діяльності аудиторських фірм і аудиторів.

Для вказаного аналізу враховуються такі показники:

- загальна кількість виконаних завдань з обов'язкового аудиту;

- кількість виконаних завдань з обов'язкового аудиту з розрахунку на одного аудитора;

- істотне відхилення середньої вартості завдання з аудиту від відповідного значення по регіону і по Україні в цілому.

У результаті проведеного аналізу Комітет з контролю встановлює ризикоорієнтовний поріг діяльності аудиторських фірм і аудиторів для кожного регіону.

Комісія АПУ з контролю якості та професійної етики розглядає подання Комітету з контролю і вносить АПУ пропозиції про проведення за результатами моніторингу практики аудиторської діяльності перевірки аудиторських фірм і аудиторів. Рішення про проведення такої перевірки приймає АПУ.

ПРОТЕ:

Таким чином, щоб не потрапити під надміру пильну увагу, треба, окрім іншого, ретельно підходити до формування цін на послуги.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини