Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРАВА ІНВАЛІДІВ

2 жовтня 2015, 09:01
172
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держархбудінспекція виступила з ініціативою про внесення змін до законодавства з метою вирішення питання забезпечення доступності наявних об'єктів, на яких здійснюється підприємницька діяльність, для маломобільних груп населення.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Вимоги щодо створення безперешкодного доступу людей з інвалідністю до об'єктів, введених в експлуатацію, передбачено положеннями Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні». Але на сьогодні у більшості випадків зазначені вимоги не виконуються, оскільки немає систематичного моніторингу і контролю за їх виконанням, немає також відповідальності за невиконання.

Тому пропонується вирішити питання забезпечення доступності існуючих об'єктів для маломобільних груп населення через систему огляду, обстеження та паспортизації об'єктів (стаття 39-2 Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»), а також через систему ліцензування господарської діяльності.


Розроблені зміни передбачають, що обстеження об'єкта проводитиметься у тому числі для перевірки його доступності маломобільним групам населення.


Окрім змін до Закону про містобудівну діяльність, потрібно затвердження урядом порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об'єктів та відображення вимоги щодо доступності об'єкта, на якому здійснюватиметься господарська діяльність, у ліцензійних умовах.


Включення до ліцензійних умов вимог щодо доступу маломобільних груп населення, зокрема, зобов'яже підприємців, які оформляють ліцензії на госпдіяльність, забезпечувати відповідне пристосування своїх об'єктів. У разі порушення цих вимог об'єкт не відповідатиме ліцензійним умовам, що приведе до відмови у видачі або анулювання чинної ліцензії.

ПРОТЕ:

Головне, щоб при впровадженні такої корисної та важливої ініціативи не були введені свідомо завищені або нездійсненні вимоги.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини