Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ

30 вересня 2015, 09:06
169
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

З 30 вересня внесено зміни до законодавства про держзакупівлі.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Зокрема, піднято поріг, з якого обов'язкове застосування процедур, передбачених Законом «Про здійснення державних закупівель». Для товарів і послуг він тепер становить 200 тис. грн (було 100 тис.), а для робіт - 1,5 млн (було 1 млн). Якщо сума закупівель нижче зазначеного порогу, застосовувати конкурсні процедури не обов'язково.

Також підвищено і поріг для застосування процедури закупівлі шляхом запиту цінових пропозицій - вона допустима при вартості предмета закупівлі до 500 тис. грн (було 300 тис. грн).

Уточнено й вимоги до учасників. Так, до торгів не допускаються ті, хто не розкрив бенефіціарів. Також не допускається участь у держзакупівлях юросіб, внесенних до реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Остання норма почне діяти з моменту створення відповідного реєстру.

Звернемо увагу на те, що детальніше виписано й механізм оскарження порушень, допущених у рамках процедури закупівель. Особливо важливе уточнення про те, що саме може бути предметом оскарження. При цьому встановлено не лише обов'язок вказати на формальні підстави для подання, але й обґрунтувати те, що дії комітету незаконні та порушують права особи, яка подає скаргу.

ПРОТЕ:

Варто зазначити, що нові норми різко - більш ніж у 10 разів - підвищили вартість робіт, про закупівлю яких потрібно публікувати інформацію й англійською. Зроблено це на фоні майже двократного зниження аналогічного порогу для публікацій про закупівлю товарів і послуг.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини