Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВІЙСЬКОВА ДОКТРИНА

28 вересня 2015, 08:34
297
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Президент Петро Порошенко Указом від 24 вересня № 555/2015 ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 вересня «Про нову редакцію Військової доктрини України».


ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно з документом актуальною військовою загрозою для України сьогодні є озброєна агресія РФ, яка включає тимчасову окупацію Криму й агресію в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Крім того, загрозами виступають: нарощування військової потужності РФ у безпосередній близькості до державного кордону, у тому числі можливість розгортання тактичної ядерної зброї на території Криму; мілітаризація тимчасово окупованої території; присутність військового контингенту РФ у Придністровському регіоні Молдови; активізація російськими спецслужбами розвідувально-підривної діяльності в Україні з метою дестабілізації внутрішньої ситуації.

Також загрозою визначено діяльність на території України не передбачених законом озброєних формувань, спрямовану на дестабілізацію внутрішньої соціально-політичної ситуації в Україні, залякування населення, позбавлення його свободи до опору, порушення функціонування органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об'єктів промисловості та інфраструктури.

Доктрина визначає військово-політичні виклики, які можуть перерости в загрозу застосування військової сили проти України, першими з яких є втручання у внутрішні справи України з боку РФ та протидія реалізації європейського вибору українського народу, формування систем колективної безпеки за участю України.

Визначено сценарії, за якими можуть бути реалізовані загрози військової безпеки України, перший з яких - повномасштабна озброєна агресія РФ проти України з рішучими військово-політичними цілями.

ПРОТЕ:

При цьому Військова доктрина передбачає, що ключовими завданнями створення умов для відновлення державного суверенітету та територіальної цілісності України є комплексне реформування системи забезпечення національної безпеки до рівня, прийнятного для членства в ЄС і НАТО; створення ефективного сектору безпеки і оборони, що забезпечує достатні можливості національної оборони для відсічі озброєної агресії.

Також визначено метою розвиток Збройних Сил України за західними стандартами і досягнення сумісності зі збройними силами держав - членів НАТО.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини