Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

НЕДОБРОСОВІСНА КОНКУРЕНЦІЯ

21 вересня 2015, 09:04
333
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Антимонопольний комітет надав Рекомендаційні роз'яснення щодо застосування положень ч. 2 і 5 ст. 52 Закону «Про захист економічної конкуренції» і ст. 21 Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Рекомендаційні роз'яснення визначають підходи Антимонопольного комітету, які рекомендується застосовувати його органам при визначенні розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції з метою забезпечення правової визначеності.

Нагадаємо, органи Антимонопольного комітету своїми рішеннями накладають штрафи відповідно до ст. 52 Закону «Про захист економічної конкуренції» і ст. 21 Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Під час розрахунку розміру штрафів за порушення органи АМКУ керуються принципами пропорційності, недискримінаційності та розумності:

- пропорційність припускає співмірність розміру санкцій, що мають своєю метою не лише покарання за вчинене правопорушення, але й утримання від здійснення або продовження таких порушень, з масштабом і характером порушення;

- недискримінаційність означає неприпустимість застосування до суб'єктів господарювання різних підходів в аналогічних випадках;

- розумність означає, що розмір штрафу повинен визначатися з урахуванням фактичних обставин кожного випадку для забезпечення справедливого балансу між публічними інтересами та правами і свободами учасників правовідносин.

Застосування штрафних санкцій не повинно призводити до позбавлення суб'єкта господарювання можливості конкурувати або до неможливості задоволення споживчого попиту.

У виняткових випадках, зокрема, за наявності форс-мажорних, інших особливих обставин природного, економічного, громадського характеру, штрафи можуть бути визначені у меншому (зокрема, символічному) розмірі. Обґрунтування такого розміру має бути наведено в рішенні про накладення штрафу. Зазначені рішення приймаються виключно Антимонопольним комітетом.

ПРОТЕ:

У виняткових випадках у зв'язку з необхідністю забезпечити належний стримуючий ефект, штрафи можуть бути визначені у більшому розмірі, ніж передбачено, але в межах, визначених ч. 2 і 5 ст. 52 Закону «Про захист економічної конкуренції», ч. 1 і 2 ст. 21 Закону «Про захист від недобросовісної конкуренції». Це стосується, зокрема, здійснення порушень, які привели до особливо негативних наслідків для конкуренції, інтересів інших суб'єктів господарювання, споживачів, можливостей органів Антимонопольного комітету виконувати покладені на них завдання. Вказані рішення приймаються виключно АМКУ.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини