Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРИВАТИЗАЦІЯ НА СЕЛІ

15 вересня 2015, 09:00
204
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ФДМУ оприлюднив для громадського обговорення законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо скасуваня особливостей приватизації майна в агропромисловому комплексі.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Метою прийняття таких змін є вдосконалення процедури приватизації державних с/г підприємств, а отже, і збільшення надходжень коштів від приватизації.

ФДМУ підкреслює, що під час приватизації в АПК за старим законодавством так і не було досягнуто ані економічного, ані фінансового ефекту. Мети чинного нині Закону «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» не було досягнуто, оскільки акції (чи паї), які передавалися безкоштовно, були за безцінь перепродані юридичним та фізичним особам, які не мають відношення до акціонерних товариств і колективних сільськогосподарських підприємств. Як наслідок - банкрутство, ліквідація, знищення підприємств, а держава недоотримала значні кошти до бюджету. Водночас державні сільськогосподарські підприємства, які працюють наразі, не мають постійних товаровиробників, тому неможливо встановити, кому необхідно передавати 51% акцій підприємства, яке приватизується.

До того ж, зазначають у ФДМУ, створення колективних сільськогосподарських підприємств на сьогодні неможливо, оскільки чинним законодавством з питань створення та реєстрації суб'єктів господарської діяльності це не передбачено. Зокрема, Класифікатор організаційно-правових форм господарювання не містить такої форми, як КСП, і забороняє реєстрацію зазначених об'єктів.

Враховуючи вищезгадане, Фонд пропонує при приватизації підприємств АПК застосовувати норми Закону «Про приватизацію державного майна» - як для інших підприємств групи В.

ПРОТЕ:

Колективні сільськогосподарські підприємства або сільськогосподарські кооперативи є досить поширеною у світі формою сільських підприємств. Тому, можливо, вигідніше було б врегулювати їх діяльність в Україні, а не просто констатувати відсутність необхідної нормативно-правової бази.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини