Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЕЛЕКТРОННІ ГРОШІ

15 вересня 2015, 09:05
212
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

У листі № 25-109/42508 Нацбанк роз'яснив деякі нюанси використання електронних грошей.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
НБУ нагадує, що для користувачів (осіб, які використовують електронні гроші) встановлено обмеження в частині суми:

- електронних грошей на електронному пристрої, який знаходиться у розпорядженні користувача (для поповнюваних електронних пристроїв сума не повинна перевищувати 8 тис. грн, а для непоповнюваних електронних пристроїв ця сума не повинна перевищувати 2 тис. грн);

- на яку користувачі (у тому числі суб'єкти господарювання) мають право використовувати електронні гроші для здійснення розрахунків за допомогою електронного пристрою, який поповнюється і знаходиться у розпорядженні користувача (до 35 тис. грн протягом року).

У свою чергу, для торговців, які приймають від користувачів електронні гроші як плату за товари, роботи, послуги, не встановлено обмеження щодо суми електронних грошей, яка може знаходитися на електронному пристрої. Тому якщо суб'єкт господарювання - торговець має намір приймати електронні гроші як плату за товари, роботи, послуги і бути одночасно користувачем, банк-емітент повинен розділити функції цього суб'єкта господарювання і відкрити йому окремі облікові записи (електронні гаманці тощо):

- як торговцю - для приймання електронних грошей від користувачів як плати за товари, роботи, послуги;

- як користувачеві - для купівлі електронних грошей та здійснення оплати товарів, робіт, послуг з урахуванням обмежень, встановлених законодавством.

ПРОТЕ:

Суб'єкт господарювання, який приймає електронні гроші як плату платежу за товари, роботи, послуги, має право використовувати отримані електронні гроші виключно для обміну на безготівкові грошові кошти або повертати їх користувачам у разі повернення ними товарів, придбаних за електронні гроші.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини