Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПОРТОВА ГАЛУЗЬ

9 вересня 2015, 09:03
170
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

8 вересня починає діяти низка дерегулятивних заходів, визначених постановою Кабінету Міністрів від 07.07.2015 № 491.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У зв'язку з цим усі 13 пропускних пунктів у портах України забезпечені оновленими технологічними схемами пропуску вантажів, транспортних засобів і людей через державний кордон.

Згідно з розпорядженням Мінінфраструктури, Адміністрація морських портів України разом з фахівцями Державної прикордонної служби розробила технологічні схеми, які запроваджують нові, спрощені процедури оформлення суден і вантажів у портах. Міністерство отримало погодження цих схем від усіх контролюючих служб: фітосанітарної, ветеринарної, екологічної, санітарної, митної.


За дорученням Міністерства, філії ДП АМПУ провели інструктаж з роботи за новими схемами для всіх компаній, які працюють у портах (експедиторів та суднових агентів). Віднині всі вони керуватимуться спеціально складеною пам'яткою щодо дій з оброблення суден і вантажів.


Набрання чинності постановою № 491 означає істотне скорочення кількості перевірок суден і вантажів, а також задіяних у цих процедурах контролюючих органів. Зокрема, скасовується комісійний контроль безпосередньо на борту суден. Відтепер ця процедура здійснюватиметься тільки за наявності документально визначеної підстави, причому вантажні операції в порту проходитимуть без затримок.

Документ також передбачає новий порядок контролю іноземних суден, чий маршрут пролягає через декілька українських портів. Так, перевірки здійснюватимуться в першому порту прибуття та порту виходу суден з території України.


Окрім цього, у портах вводиться принцип мовчазної згоди при електронному документообігу, а також скасовується ручний радіологічний контроль вантажів у разі наявності в порту стаціонарних приладів.


Серед новацій - введення іншого порядку огляду, зважування та сканування товарів, доставлених морським транспортом. Згідно з новими правилами, всі ці процедури проходитимуть у спеціально обладнаному місці на території портового терміналу. Щоб ця норма запрацювала, до 1 січня 2016 року портові оператори повинні забезпечити відповідні умови.

ПРОТЕ:

Таким чином, реальне полегшення декларанти в повному обсязі зможуть відчути не раніше наступного року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини