Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПОДАТКОВА РЕФОРМА

7 вересня 2015, 09:06
118
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

На засіданні Національної ради реформ 3 вересня Міністерство фінансів представило своє бачення податкової реформи.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

За словами Міністра фінансів Наталії Яресько, податкова реформа повинна ґрунтуватися на таких принципах: справедливість, прозорість, відповідальність та ефективність. А основне завдання - зменшити податкове навантаження на законослухняних громадян і чесний бізнес та одночасно повернути в податкове поле тих, хто ухиляється від сплати або мінімізує податки.

Мінфіном обрано лінійну модель податкової системи, яка полягає у встановленні «плоских ставок», - 20% ПДФО, 20% ПДВ, 20% ЄСВ і 20% податку на прибуток.

Як пояснила Міністр, введення однієї ставки означає значне спрощення адміністрування податків. Також лінійна модель означає встановлення рівних і справедливих податкових правил, незалежно від сектору економіки, від статусу платника податків (фізособа або підприємець).

У свою чергу, Президент зазначив, що слід запровадити оподаткування предметів розкоші.

Також Петро Порошенко у своєму виступі приділив особливу увагу оподаткуванню малого та середнього бізнесу, оскільки спрощена система оподаткування - це не примха бізнесу, а створення мільйонів робочих місць. Тому простота адміністрування для цієї категорії платників повинна зберегтися і передбачати збереження єдиного податку як такого. Глава держави також висловився за відсутність обмежень для роботи ФОП і малих підприємств як з фізичними, так і юридичними особами. Також глава держави акцентував на важливості реформування ДФС.

ПРОТЕ:

Не зовсім зрозуміло, як саме скасування пільгових ставок і підвищення ставок низки податків зменшить фіскальне навантаження. Мабуть, потрібно чекати повної версії законопроекту, яким буде закріплено запропоновані зміни.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини