Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЕЛЕКТРОННА КОМЕРЦІЯ

4 вересня 2015, 09:06
205
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада на вечірньому засіданні 3 вересня прийняла Закон про електронну комерцію (законопроект № 0957, який у першому читанні було прийнято як № 2306а).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:


Закон визначає організаційно-правові засади діяльності у сфері електронної комерції в Україні, встановлює порядок вчинення електронних правичинів з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, визначає права й обов'язки учасників відносин у сфері електронної комерції.

У правове поле України вводяться нові терміни: електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, електронна угода.

Електронна комерція - це суспільні відносини, що виникають при укладанні та/або виконанні правочину із постачання електронних товарів та/або продажу/постачання товарів, виконання робіт, надання послуг / електронних послуг та/або здійснення інших дій, спрямованих на отримання прибутку, створення зобов'язань з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, якщо в результаті вказаних дій у учасників таких відносин виникають зобов'язання майнового характеру.

Регламентується порядок укладення правочинів у сфері електронної комерції - умови; форма; обов'язкова інформація, яка має бути надана споживачам до укладення правочину; платежі; норми про захист персональних даних та про зберігання електронних документів; час та місце відправлення й отримання електронного повідомлення (документа). Встановлюються і правила вирішення спорів, відповідальність у сфері електронної комерції.

Як запевняли автори законопроекту, він відповідає принципам європейського законодавства щодо електронної торгівлі, що дозволить надалі здійснювати інтеграцію економічних та правових інститутів України в європейський економічний і правовий простір. Крім того, онлайн-магазинам стане простіше спілкуватися з податковими органами та владою, що зрештою спростить життя і покупцям.

ПРОТЕ:

Варто зазначити, що законопроект прирівнює електронну форму правочинів до письмової форми правочинів.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини