Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ОНЛАЙН-ПЕТИЦІЇ

1 вересня 2015, 09:03
203
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Петро Порошенко Указом від 28 серпня № 523/2015 затвердив Порядок розгляду електронної петиції, адресованої Президентові України.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

На розгляд глави держави подаватиметься електронна петиція, на підтримку якої зібрано не менше 25 000 підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня її оприлюднення.

Забезпечення розгляду петицій покладається на Адміністрацію Президента України. Для розгляду петиції створюватиметься робоча група із залученням представників відповідних органів, інститутів громадянського суспільства, експертів, фахівців, консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів і служб.


Формування пропозицій щодо підтримки або непідтримки звернення, проекту відповіді Президента здійснюватиметься протягом 7 робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок розгляду електронної петиції. Після чого вони подаються на розгляд Президенту України. Публічне оголошення про підтримку або непідтримку главою держави електронної петиції розміщуватиметься на веб-сайті офіційного інтернет-представництва Президента України, а його відповідь - у спеціальному розділі з питань електронних петицій зазначеного сайту.

У разі визнання доцільним реалізувати викладені в електронній петиції пропозиції шляхом видання акта Президента України або внесення на розгляд Верховної Ради України відповідного законопроекту Адміністрація Президента України вживає в установленому порядку заходів щодо підготовки таких проектів актів.
Сайт електронних петицій на адресу Президента України працює за посиланням petition.president.gov.ua.

Серед вже зареєстрованих петицій - про підвищення прожиткового мінімуму, про позбавлення депутатів недоторканості, про зменшення податкового тягаря, про сортування сміття, пенсійну реформу, кредити, припинення мобілізації тощо, а також про легалізацію наркотиків, проституції, грального бізнесу, одностатевих шлюбів, вогнепальної зброї; про зобов'язання Президента і членів Кабміну носити жовто-блакитні костюми; вимога відкрити в Україні Burger King; перейти на латиницю; змінити гімн і прапор тощо. Є й петиція про заборону безглуздих петицій.

ПРОТЕ:

Зазначимо, що Закон «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» набирає чинності з 28 жовтня 2015 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини