Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ХАТНІХ РОБІТНИЦЬ

27 серпня 2015, 09:02
203
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Мінсоцполітики оприлюднило для обговорення законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання та легалізації зайнятості домашніх працівників».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Проектом пропонується закріпити поняття «домашній працівник» - особа, яка займається домашньою працею (надає послуги) у рамках трудових відносин з роботодавцем понад 80 годин на місяць, і «домашня праця» - робота, яку особа виконує в домашньому господарстві (сім'ї) для обслуговування цього домашнього господарства (сім'ї) та надання побутових та інших послуг членам домашнього господарства (сім'ї) або домашніх господарств (сімей), визначених трудовим договором.

Згідно з проектом така домашня праця дозволяється особам від 16 років і старше.

Особливості регулювання домашньої праці визначаються умовами трудового договору.

У трудовому договорі для домашнього працівника може бути зазначено випробувальний термін тривалістю не більше 1 місяця. Про бажання припинення трудового договору сторони повинні повідомити один одного письмово не менше ніж за 14 днів.

У разі проживання домашнього працівника в сім'ї роботодавця роботодавець повинен забезпечувати повагу та недоторканість особистого життя робітника.

Також у законопроекті говориться, що домашні працівники отримають право на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, обумовленими похованням, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та на пенсійне страхування.

ПРОТЕ:

Передбачається, що у разі прийняття зміни наберуть чинності вже з 1 січня 2016 року.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини