ПРАВОВА ПОДІЯ:
З 19 серпня діє нове Положення про гуртожитки, яке поширюється на всі подібні об'єкти незалежно від форми власності.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Згідно з новим документом гуртожитком визнається спеціально побудований або переобладнаний житловий будинок, який використовується для проживання робітників, службовців, студентів, що навчаються, а також інших громадян у період роботи або навчання. Житлові будинки реєструються як гуртожитки у виконавчому комітеті міських (окрім міст Києва і Севастополя), районних у містах рад, районних у місті Києві та Севастополі державних адміністраціях.
За призначенням гуртожитки діляться на 2 види:
1) для проживання окремих осіб (житлові приміщення знаходяться в користуванні декількох осіб, що не перебувають між собою у сімейних відносинах);
2) для проживання сімей (житлові приміщення, що складаються з однієї або декількох кімнат, знаходяться у відокремленому користуванні однієї сім'ї).
У гуртожитках для проживання окремих осіб у разі потреби можуть виділятися приміщення для проживання сімей. Ці приміщення повинні розташовуватися в окремих секціях гуртожитку за винятком тих, в яких передбачено один під'їзд. У гуртожитках для проживання сімей можуть у разі потреби виділятися приміщення для проживання окремих осіб у такому ж порядку.
Вселення проводиться власником гуртожитку або уповноваженою ним особою на підставі ордеру з одночасним укладенням договору найму житла в гуртожитку. Облік ордерів і осіб, які проживають у гуртожитках, оформлення необхідних документів щодо реєстрації місця проживання або місця перебування здійснюються власником гуртожитку або уповноваженою ним особою.
Плата за проживання в гуртожитку встановлюється в договорі найму відповідно до розрахунку, затвердженого власником гуртожитку. Розмір плати за житлово-комунальні послуги визначається відповідно до встановлених уповноваженим органом цін і тарифів.
ПРОТЕ:
Таким чином окремі приміщення і квартири не можуть офіційно отримувати статусу гуртожитків. При цьому не зовсім зрозуміло, як законодавець врегулював статус житлових будинків, в яких частина секцій з самого початку розділена на квартири, а частина секцій - побудована як гуртожиток.