Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРОДУКЦІЯ ТВАРИННИЦТВА

7 серпня 2015, 09:01
257
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС роз'яснила, що незалежно від того, на яких правах перебуває у фізособи земельна ділянка, а саме - на підставі права власності або в користуванні, оподаткування доходу, отриманого такою особою від продажу власної продукції тваринництва, залежить виключно від підтвердження фізособою факту самостійного вирощування, розведення, відгодівлі продукції тваринництва.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Ст. 165 Податкового кодексу визначено, в яких випадках доходи від продажу власної с/г продукції (продукції тваринництва) підлягають оподаткуванню, а в яких - звільняються.

Під час продажу власної продукції тваринництва груп 1 - 5, 15, 16 і 41 УКТ ЗЕД отримані від такого продажу прибутки не є оподатковуваними, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного року. Такі фізособи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

У разі якщо сума отриманого доходу перевищує встановлений розмір, фізособа зобов'язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодівлю продукції тваринництва. Довідка видається в довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, який перевищує 100 розмірів мінімальної зарплати.

Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодівля продукції тваринництва, доходи, які він отримав від продажу такої продукції, підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПК ставка податку становить 15% бази оподаткування щодо нарахованих доходів, окрім випадків, визначених у п.п. 167.2 - 167.6 ст. 167 ПК.

Якщо база оподаткування в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20%.

Згідно з п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПК податковий агент, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок з суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в п. 167.1 ст. 167 ПК.

Платник податку, одержуючи доходи від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів (п.п. 168.2.1 п.168.2 ст. 168 ПК).

ПРОТЕ:

Таким чином, при отриманні доходу більше 100 розмірів мінімальної зарплати на рік є сенс замислитися про реєстрацію як фізособи-СПД на єдиному податку.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини