Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СПІВПРАЦЯ З МВФ

5 серпня 2015, 09:01
165
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Меморандум між Україною та МВФ зазнав коригування у зв'язку з виділенням фондом чергового траншу. Оновлений текст оприлюднено фондом 4 серпня.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Окрім іншого, переглянутий документ, як і раніше, містить зобов'язання України провести перший етап пенсійної реформи до кінця 2016 року (ним передбачені, зокрема, початок переходу до накопичувальної системи пенсійного забезпечення, скасування спеціальних пенсій, введення більш жорстких правил дострокового виходу на пенсію). При цьому головною метою є зменшення частки пенсійних витрат відносно ВВП вже у 2016 році.

Також МВФ продовжує наполягати на скасуванні з 2016 року податкових пільг для сільгосппідприємств, вважаючи, що це негативно позначається на державних прибутках.

У свою чергу, НБУ буде зобов'язаний скасувати чинні валютні обмеження тільки після успішного завершення процедури часткової реструктуризації зовнішнього держборгу, докапіталізації банків (за результатами стрес-тестування 2014 року) і повного переходу НАК «Нафотогаз» до придбання валюти на ринку, а не з резервів НБУ, як нині.

Крім того, уряд України бере на себе зобов'язання запланувати бюджет-2016 з дефіцитом не більше 3,75% ВВП. При цьому очікується падіння доходів бюджету приблизно на 2,25% ВВП у зв'язку зі скасуванням додаткового імпортного збору та зменшенням частки доходів НБУ, які підлягають перерахуванню до бюджету. Компенсувати це передбачається за рахунок підвищення зборів ПДВ та ЄСВ.

Також програмою співпраці передбачено запровадження інституту приватних виконавців (закон має бути прийнято вже у вересні) і початок реальної роботи Національного антикорупційного бюро (не пізніше кінця 2015 року).

ПРОТЕ:

Слід зазначити, що в новому меморандумі закладено більш відчутне, ніж раніше, зниження курсу гривні відносно долара в найближчі 2-3 роки.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини