Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПУБЛІЧНІ ЛІЦЕНЗІЇ

31 липня 2015, 09:05
298
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Державна служба інтелектуальної власності у листі від 28 липня 2015 року № 1-15/6032 роз'яснила, що Рекомендації щодо застосування вільних публічних ліцензій на використання об'єктів авторського права та суміжних прав не є обов'язковими і носять характер інформаційного повідомлення, оскільки вільні публічні ліцензії широко використовуються у всьому світі, у тому числі в Україні (наприклад, для вільної онлайн-енциклопедії «Вікіпедія»).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Служба визнає деякі юридичні проблеми при застосуванні вільних публічних ліцензій, зокрема, в контексті вимог законодавства щодо письмової форми договору, виплати винагороди за мінімальними ставками, встановленими Кабінетом Міністрів, тощо.

З метою врегулювання проблем у сфері авторського права та суміжних прав, у тому числі при застосуванні вільних публічних ліцензій Служба розробила проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права та суміжних прав» і листом від 23.07.2015 № 1-6/5832 передала його на погодження до Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Після відповідного погодження законопроект буде оприлюднено для громадського обговорення.

ПРОТЕ:

Більшість із озвучених особливостей законодавства створює проблеми не лише для використання вільних ліцензій. Тому законопроект важливий і цікавий для багатьох осіб, пов'язаних зі створенням та використанням об'єктів інтелектуальної власності.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини