Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЕЛЕКТРОННІ ПЕТИЦІЇ

28 липня 2015, 09:03
185
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» (президентський законопроект № 2299).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Законом передбачається введення механізму подання звернень в електронній формі. Встановлюється, що письмове звернення також може бути направлене з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв'язку (електронне звернення). У такому зверненні, крім інших даних, також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші способи зв'язку з ним. Застосування ЕЦП не потрібно.

Також впроваджується особлива форма колективного звернення громадян до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та до органів місцевого самоврядування - електронна петиція.

В електронній петиції має бути викладено суть звернення, вказано контакти автора (ініціатора) електронної петиції (це може бути також громадське об'єднання).

Законом передбачено вимоги до змісту петиції - в ній має бути викладено суть звернення, при цьому електронна петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до здійснення терористичних актів, посягань на права і свободи людини. Відповідальність за зміст електронної петиції несе автор (ініціатор) електронної петиції.

Згідно із Законом електронна петиція повинна зібрати відповідну кількість голосів на її підтримку:

- електронна петиція, адресована Президенту, парламенту або уряду, повинна зібрати на її підтримку не менше 25 тис. підписів громадян протягом не більше 3 місяців з дня опублікування петиції;

- вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції до органу місцевого самоврядування та термін збору підписів визначаються статутом територіальної громади.

ПРОТЕ:

Реально почне працювати Закон не раніше ніж через 3 місяці після його опублікування.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини