Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВИДОБУВАННЯ БУРШТИНУ

28 липня 2015, 09:01
206
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Міністерство екології та природних ресурсів виступає за можливість допуску до видобування бурштину не лише державних, але й приватних компаній. Це дозволить залучити нові технології, які завдають мінімальної шкоди довкіллю при видобуванні дорогоцінного каміння. Про це заявляє заступник глави Мінекології, керівник апарату Світлана Коломієць.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

«Ми як Міністерство виступаємо за відсутність дискримінації суб'єктів господарювання. Безумовно, державне підприємство «Бурштин України» зараз існує, воно повинно продовжувати існувати й працювати на повну потужність. Можуть існувати і комунальні підприємства. Але у будь-якому разі ми б не радили забороняти роботу приватних структур», - сказала Коломієць.

За її словами, приватні компанії можуть здійснювати видобування бурштину з обладнанням та технологіями, які завдаватимуть мінімальної шкоди для природи. При цьому компанії для отримання дозволу на видобування каміння будуть зобов'язані виконати рекультивацію земель.

При цьому вона нагадала, що зараз майже все видобування бурштину в країні ведеться незаконно, причому кустарним способом, після якого залишаються так звані місячні пейзажі.

Коломієць також розповіла, що група народних депутатів активно займається доопрацюванням прийнятого в першому читанні законопроекту «Про видобування та реалізацію бурштину», який може бути розглянутий у парламенті вже у вересні.

Міністерство пропонує врахувати в законі можливість участі місцевого населення при видобуванні бурштину, щоб отримувати доходи офіційно і бути захищеними як у соціальному плані, так і в плані безпеки праці.

ПРОТЕ:

Як бачимо, до кінця в питанні допуску приватного капіталу до видобування бурштину законодавці поки не визначилися. Це створює передумови для того, щоб і надалі цей вид діяльності залишався в тіні.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини