ПРАВОВА ПОДІЯ:
17 липня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 року № 448, якою затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері захисту рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною ветеринарною та фітосанітарною службою.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Згідно з постановою оцінка ступеня ризику від провадження господарської діяльності у сфері захисту рослин здійснюється за такими критеріями:
- клас небезпеки пестицидів під час зберігання, транспортування, торгівлі та застосування засобів захисту рослин;
- наявність фактів порушення вимог законодавства у сфері захисту рослин.
Суб'єктів господарювання з урахуванням критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності у сфері захисту рослин відносять до одного з трьох ступенів ризику: високого, середнього або незначного.
До суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику відносяться суб'єкти, які:
- зберігають, транспортують, здійснюють торгівлю та/або застосовують пестициди I та II класу небезпечності;
- допустили порушення вимог законодавства у сфері захисту рослин.
До суб'єктів господарювання з середнім ступенем ризику відносяться суб'єкти, які зберігають, транспортують, здійснюють торгівлю та/або застосовують пестициди III класу небезпечності.
До суб'єктів господарювання з незначним ступенем ризику відносяться суб'єкти, які:
- зберігають, транспортують, здійснюють торгівлю та/або застосовують пестициди IV класу небезпечності;
- не належать до суб'єктів з високим і середнім ступенем ризику.
Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб'єктів господарювання у сфері захисту рослин здійснюються щодо суб'єктів:
- з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
- з середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;
- з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п'ять років.
ПРОТЕ:
У разі якщо за результатами двох останніх планових перевірок не виявлено фактів порушення вимог законодавства у сфері захисту рослин, наступна планова перевірка такого підприємства проводиться не раніше ніж через період, встановлений для відповідної групи ризику, збільшений в 1,5 рази. У разі якщо суб'єкт господарювання може бути віднесений одночасно до декількох ступенів ризику, такий суб'єкт відноситься до вищого ступеня ризику з тих, до яких він може бути віднесений.