Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ФІКТИВНІСТЬ ЕМІТЕНТІВ

15 липня 2015, 09:01
221
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) затвердила Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Список емітентів, що мають ознаки фіктивності, - це відкрита, доступна усім охочим база, в яку вносяться емітенти, що не дотримуються або порушують встановлені норми чинного законодавства у своїй діяльності. Формує список, веде і вносить до нього зміни тільки НКЦПФР, власне список в електронному вигляді розміщується на сайті регулятора.

Якщо емітент потрапив до списку, то вийти з нього він зможе, надавши регулятору документи, які підтверджують усунення підстав для визнання його таким, що має ознаки фіктивності.

До допрацьованого документа додали декілька нових критеріїв, відповідність яким може бути підставою для визнання емітента фіктивним:

  • співвідношення показника капіталізації емітента та інших показників його діяльності;

  • кількість працівників емітента;

  • розміри витрат емітента на оплату праці одного працівника.

Практично без змін залишилися інші 6 критеріїв, за відповідність яким емітента відносять до категорії «з ознаками фіктивності»:

  1. Встановлений НКЦПФР факт відсутності за місцезнаходженням.

  1. Неподання звітності.

  1. Нескликання загальних зборів акціонерів два роки підряд або неутворення органів управління АТ протягом року з дня реєстрації Комісією звіту про результати приватного розміщення акцій серед засновників.

  1. Низький рівень (менше 3% від розміру активів емітента) або відсутність доходів від реалізації товарів, робіт, послуг з основного виду діяльності станом на кінець фінансового року.

  1. Переважну частку активів емітента становлять фінансові інвестиції або дебіторська заборгованість.

  1. Реєстрація місцезнаходження емітента (емітенту заборонено знаходитися у будівлі житлового фонду).

Відповідність як мінімум чотирьом будь-яким критеріям включає емітента до чорного списку.

ПРОТЕ:

Документ вже погоджено з Міністерством фінансів, Державною фіскальною службою і тепер направлено на реєстрацію до Міністерства юстиції.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини