Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ВАЛЮТНІ КРЕДИТИ

6 липня 2015, 09:05
275
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Верховна Рада 2 липня прийняла Закон про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті (законопроект № 1558-1, який 21 травня був схвалений в другому та направлений на третє читання).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Згідно із Законом кредитори за письмовою заявою позичальників, що мають невиконані (на момент набрання чинності цим Законом) зобов'язання за споживчими кредитами, зобов'язані провести реструктуризацію зобов'язань за такими споживчими кредитами на умовах і в порядку, визначених Законом.

Згідно із Законом, споживчий кредит - це кошти в іноземній валюті, надані кредитором позичальнику для задоволення особистих потреб: придбання житлової та нежитлової нерухомості, земельних ділянок, транспортних засобів, послуг і будь-якого товару.

Для проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, окрім письмової заяви. Нараховані на дату реструктуризації штрафи та пеня підлягають прощенню (анулюванню).

Нотаріус зобов'язаний засвідчити зміни іпотечного договору (договору застави рухомого майна) та вчинити інші нотаріальні дії, пов'язані з оформленням таких змін. Розмір плати за такі послуги не може перевищувати 500 гривень. У рамках реструктуризації заборгованості всі необхідні дії, пов'язані з держреєстрацією речових прав на нерухоме майно, на підставі проведення реструктуризації проводяться безкоштовно.

Позичальник має право протягом року з дня набрання чинності цим Законом звернутися до кредитора із заявою про реструктуризацію зобов'язань за споживчим кредитом.

Протягом 2-х років з дня набрання чинності цим Законом встановлюється мораторій на звернення стягнення на будь-яке майно позичальників і поручителів, що надане в забезпечення виконання зобов'язань за споживчими кредитами.

Якщо протягом строку користування споживчим кредитом до набрання чинності цим Законом сукупний розмір здійснених позичальником платежів за договором споживчого кредиту перевищує на 15% загальну суму основного боргу, зобов'язання позичальника перед кредитором вважаються виконаними.

Реструктуризація зобов'язань за споживчим кредитом оформляється договором, в якому зазначається:

- сума зобов'язання в національній валюті України;

- процентна ставка за користування кредитними коштами, яка не може перевищувати процентної ставки, встановленої основним кредитним договором в інвалюті, зобов'язання за якими реструктуризуються;

- графік платежів за споживчим кредитом, в якому визначається розмір щомісячного платежу на весь період дії договору про реструктуризацію зобов'язань за споживчим кредитом.

Для проведення реструктуризації кредиторам забороняється вимагати від позичальників надання будь-яких інших документів, крім письмової заяви.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Дія Закону
поширюється на кредитні договори фізосіб - резидентів України, укладені до набрання чинності цим Законом.

Дія Закону не поширюється на кредитні договори в інвалюті, за якими кредитні кошти надавалися безпосередньо для ведення підприємницької діяльності, про що прямо зазначено в кредитному договорі, і спори щодо яких розглядаються виключно господарськими судами.

Дія Закону поширюється на всі банки, зареєстровані згідно із законодавством України, у тому числі визнані НБУ неплатоспроможними і щодо яких Фондом гарантування вкладів фізосіб прийнято рішення про виведення з ринку (банки, що перебувають у стадії ліквідації, банки, в яких введено тимчасову адміністрацію, перехідні та санаційні банки).

ПРОТЕ:

Учасники фінансового ринку неодноразово просили не приймати закон, попереджаючи про руйнівні для економіки України наслідки, у тому числі девальвації національної валюти. Багато фахівців допускають, що на скандальний закон буде накладено президентське вето.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини