Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЛИПНЕВІ ЗМІНИ

1 липня 2015, 09:06
192
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

1 липня в податковому законодавстві відбувається низка змін, передбачених законами № 76-VIII і № 71-VIII.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

По-перше, припиняє діяти мораторій, передбачений Законом № 76-VIII, який поширювався на всі контролюючі органи, крім ДФС і Держфінінспекції, щодо всіх суб'єктів, які перевіряються. По-друге, завершено період тестової експлуатації електронної системи адміністрування ПДВ і вона починає працювати в звичайному режимі.

По-третє, з 1 липня згідно із Законом № 71-VIII платники єдиного податку 3 групи зобов'язані здійснювати діяльність із застосуванням РРО. Одночасно у податківців з'являється право перевіряти зазначених осіб на предмет дотримання вимог законодавства про РРО.

По-четверте, з 1 липня пиво та слабоалкогольні напої за режимом регулювання обігу прирівнюються до алкогольних напоїв. Отже, діяльність з їх виготовлення, імпорту, оптового та роздрібного продажу (у тому числі на розлив) можлива тільки за наявності ліцензії, а роздрібна торгівля - тільки із застосуванням РРО.

ПРОТЕ:

Деякі з липневих нововведень мають шанс пропрацювати недовго. Так, Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк та Міністр економіки Айварас Абромавічус вже заявили, що Кабміном прийнято рішення про продовження мораторію на перевірки до кінця 2016 року. Щодо адміністрування ПДВ, то Мінфіном вже розроблено проект змін з його удосконалення. До того ж профільний комітет рекомендує парламенту проголосувати за скасування введення РРО.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини