Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ЛІЦЕНЗІЙНІ УМОВИ

26 червня 2015, 09:03
172
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Держінспекція ядерного регулювання оновила Ліцензійні умови здійснення діяльності з переробки уранових руд. Про це йдеться в наказі від 27.05.2015 р. № 101.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Ліцензійні умови є обов'язковими для виконання суб'єктами діяльності у сфері використання ядерної енергії, які провадять або мають намір провадити діяльність з переробки уранових руд, у тому числі в частині її припинення шляхом ліквідації, перепрофілювання, тимчасового зупинення (консервації) переробного уранового об'єкта, незалежно від форм власності та підпорядкованості органам держуправління.

Суб'єкт діяльності у сфері використання ядерної енергії провадить діяльність з переробки уранових руд за умови отримання у встановленому законодавством порядку ліцензії.

Цей суб'єкт проводить оцінку й аналіз рівня радіаційної безпеки переробного уранового об'єкта і складає звіт про аналіз безпеки уранового об'єкта.

Під час провадження ліцензованої діяльності суб'єкт забезпечує наявність:

відповідної організаційної структури та кваліфікованого персоналу для підтримки належного рівня безпеки переробного уранового об'єкта;

фінансових, матеріальних та інших ресурсів для забезпечення рівня безпеки переробного уранового об'єкта, передбаченого нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки, фізичного захисту, а також умовами провадження діяльності, зазначеними в ліцензії;

фінансових ресурсів для відшкодування збитків від радіаційних аварій, що можуть статися під час провадження ліцензованої діяльності, власними коштами або за рахунок коштів страховика.

Також суб'єкт діяльності у сфері використання ядерної енергії визначає кваліфікаційні вимоги до персоналу та забезпечує навчання і перевірку знань з питань радіаційної безпеки персоналу та посадових осіб, які забезпечують ядерну і радіаційну безпеку.

У разі наміру припинити провадження ліцензованої діяльності суб'єкт подає до Держатомрегулювання заяву на внесення змін до ліцензій на провадження діяльності з переробки уранових руд і пакет документів. Необхідний перелік документів передбачено Положенням про документи, що подаються для отримання ліцензії на провадження окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

У разі повного звільнення радіоактивних матеріалів та майданчика переробного уранового об'єкта від регулюючого контролю ліцензіат подає до Держатомрегулювання заяву на анулювання ліцензії.

ПРОТЕ:

Нові умови почнуть діяти з 1 вересня.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини