Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПЕРЕРОБНІ ПІДПРИЄМСТВА

18 червня 2015, 09:06
201
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

ДФС у листі № 20955/7/99-99-19-03-02-17 роз'яснила особливості складання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ переробними (м'ясомолочними) підприємствами у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок у деклараціях, допущених у звітних періодах до 1 січня 2015 року.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Процедуру подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, а також обставини, при настанні яких уточнюючий розрахунок подається, визначено ст. 50 розділу II Податкового кодексу.

Згідно з п. 50.1 ст. 50 розділу II ПК, у разі якщо в майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться в раніше поданій ним податковій декларації, він зобов'язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Форму і порядок заповнення та подання податкової декларації з ПДВ та уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок затверджено наказом Мінфіну від 23.01.2015 № 13 (далі - Порядок № 13).

З 1 січня 2015 року зупинено дію особливого режиму стягнення ПДВ з переробних (м'ясомолочних) підприємств, визначеного п. 1 підрозділу 2 розділу XX ПК.

У зв'язку з цим починаючи з 1 січня 2015 року переробні підприємства - платники ПДВ усі операції відображають в податковій декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, з позначкою 0110 і сплачують ПДВ до бюджету в загальновстановленому порядку.

Водночас зазначена категорія платників податків не позбавлена права застосування норм ст. 50 ПК до податкових декларацій, в яких відображено операції, на які до 1 січня 2015 року поширювався особливий режим стягнення ПДВ.

Разом з тим Порядком № 13 не затверджено окремої форми уточнюючого розрахунку для податкових декларацій за формою 0140, що втратили чинність у зв'язку з припиненням законодавчої можливості їх застосування.

Таким чином, з метою забезпечення реалізації права платників податків на самостійне виправлення помилок, починаючи з 1 січня 2015 року уточнення податкових декларацій з ПДВ (переробного підприємства) з позначкою 0140 в частині внесення змін до складу податкових зобов'язань та податкового кредиту здійснюється шляхом подання уточнюючого розрахунку за формою, чинною станом на 31 січня 2015 року, затвердженою наказом Мінфіну від 23.09.2014 № 966.

Складання уточнюючого розрахунку у зв'язку з виправленням помилок, допущених при декларуванні операцій, на які до 1 січня 2015 року поширювався особливий режим стягнення ПДВ з переробних (м'ясомолочних) підприємств, здійснюється з урахуванням деяких особливостей. Зокрема, в заголовній частині уточнюючого розрахунку в обов'язковому порядку заповнюється рядок 0140. Уточнюючий розрахунок подається як окремий документ, в порядку, передбаченому підпунктом «а» пункту 50.1 статті 50 розділу II Кодексу.

ПРОТЕ:

Якщо результатом виправлення помилки є збільшення суми податку, яка до 1 січня 2015 року підлягала перерахуванню на спецрахунок переробного підприємства, тобто збільшується сума податкових зобов'язань, то така сума зазначається у рядку 25.1 уточнюючого розрахунку, у рядку 26 нараховується штраф у розмірі 3% від донарахованої суми.

Якщо результатом виправлення помилки є зменшення суми податку, яка до 1 січня 2015 року підлягала перерахуванню на спецрахунок переробного підприємства, або збільшення/зменшення негативного значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом, то така сума враховується в рядку 29 розділу IV декларації за звітний період, в якому подано такий уточнюючий розрахунок, і вказується в графі 11 таблиці 1 додатка 2 до декларації за звітний період, в якому подано такий уточнюючий розрахунок.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини