ПРАВОВА ПОДІЯ:
Стягнення коштів з рахунків платника у банках здійснюється на підставі рішення про стягнення коштів, яке є вимогою стягувача до боржника.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
ДФС нагадує, що п. 32 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу передбачено, що у випадках, коли податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов'язання, самостійно визначеного платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, який подається контролюючому органу, стягнення коштів здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу без звернення до суду за умови, якщо такий податковий борг перевищує 5 млн. грн та відсутні зобов'язання держави з повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов'язань.
При цьому стягнення коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється на основі рішення про стягнення коштів з рахунків такого платника у банках, яке є вимогою стягувача до боржника, підлягає негайному та обов'язковому виконанню шляхом ініціаціювання переказу в платіжній системі за правилами відповідної платіжної системи. Зазначене положення набрало чинності 1 січня 2015 року і діє до 1 липня 2015 року.
У той же час зазначається, що загальні принципи списання банком коштів з рахунків платників податків / суб'єктів господарювання за ініціативою органу стягнення (органу ДФС) встановлено главою 12 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті.
Стягнення грошової готівки у випадках, передбачених п. 32 підрозділу 10 розділу XX ПК, здійснюється в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів від 29 грудня 2010 року № 1244 «Деякі питання реалізації статті 95 Податкового кодексу України».
ПРОТЕ:
Таким чином, оскільки податківці знову зацікавилися цією процедурою, від ДФС найближчим часом варто чекати активного застосування повноважень щодо безспірного списання коштів боржників.