Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПОВЕРНЕННЯ ДЕПОЗИТІВ

5 червня 2015, 09:04
550
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Президент України підписав Закон № 424-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов повернення строкових депозитів», який був прийнятий Верховною Радою України 14 травня.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Закон спрямований на встановлення стабільності банківської системи. З цією метою затверджено зміни до Цивільного кодексу та Закону «Про цінні папери та фондовий ринок», відповідно до яких клієнти банку зможуть отримати вклади і нараховані за ними відсотки за терміновими банківськими договорами після закінчення строку дії договору.


При цьому дострокове повернення вкладу і нарахованих відсотків за цим вкладом можливе виключно у разі, коли це передбачено умовами договору строкового банківського вкладу.


Договір банківського вкладу вважатиметься продовженим тільки на умовах вкладу на вимогу. Тобто пролонгація договору на умовах строкового вкладу можлива тільки при особистому переукладанні договору вкладником.


Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.


ПРОТЕ:

Положення цього Закону не застосовуються до договорів банківського строкового вкладу, укладених до набрання ним чинності.


Як раніше зазначалося, Закон не скасовує право громадян на дострокове розірвання депозитної угоди. Звернувшись до банку, вкладник завжди матиме вибір: розмістити свої кошти на традиційний поточний рахунок з максимально гнучкими умовами щодо зняття-поповнення, обрати строковий депозит з можливістю дострокового зняття або укласти договір строкового депозиту без права на дострокове зняття.


Банкіри позитивно оцінюють ці зміни і зазначають, що впровадження «справжньої строковості» депозитів фізосіб дозволить банкам у перспективі сформувати надійну ресурсну базу для середньо- та довгострокового кредитування економіки, а також зменшити процентні ставки за кредитами.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини