Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

СТРАТЕГІЯ НАЦБЕЗПЕКИ

28 травня 2015, 09:00
197
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Петро Порошенко Указом від 26 травня № 287/2015 затвердив рішення РНБО від 6 травня «Про Стратегію національної безпеки України».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У документі зазначається, що російська загроза та інші зміни в зовнішній та внутрішній сферах безпеки України обумовлюють необхідність створення нової системи забезпечення національної безпеки країни.

Відповідно до Стратегії основними напрямами державної політики у зазначеній сфері є:

- відновлення територіальної цілісності у рамках міжнародно визнаного державного кордону України;

- створення ефективного сектору безпеки й оборони та підвищення обороноздатності країни, у тому числі завдяки поглибленню оборонно-промислового та військово-технічного співробітництва з державами - членами НАТО і ЄС;

- досягнення повної незалежності від РФ у питаннях виробництва озброєнь та військової техніки.

Також документ передбачає реформування та розвиток розвідувальних, контррозвідувальних і правоохоронних органів, реформування системи державного управління та нову якість антикорупційної політики.

Основними цілями Стратегії є забезпечення інтеграції України в Європейський Союз і формування умов для вступу в НАТО. Співпраця з Альянсом сприятиме утвердженню в Україні демократичних цінностей, формуванню стабільного середовища безпеки, є важливим інструментом підтримки реформ, зокрема в секторі безпеки й оборони, а також забезпечує спільну протидію сучасним викликам безпеки й загрозам.

Також документ передбачає забезпечення нацбезпеки у зовнішньополітичній сфері, економічній та енергетичній безпеці, кібербезпеці, безпеці інформаційних ресурсів та інфраструктури.

Крім того, рішенням РНБО від 6 травня робота Міноборони щодо організації проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони України визнається недостатньо ефективною. Кабміну доручено завершити до 30 травня 2015 року виконання заходів комплексного огляду сектору безпеки і оборони України; розробити і внести в місячний термін на розгляд РНБО комплексні пропозиції щодо реформування.

Уряду також доручено забезпечувати залучення громадськості до підготовки проектів стратегічних документів з питань реформування Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів держави.

Крім того, Кабінет Міністрів повинен до 25 червня 2015 року забезпечити підготовку проекту концепції Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння та військової техніки на період 2016 - 2020 років.

Також у тримісячний строк необхідно затвердити нову редакцію Морської доктрини України.

ПРОТЕ:

Розвиток співпраці з НАТО та ЄС у тому числі може проявитися й у збільшенні технічної кооперації з виробниками з цих країн.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини