Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ КРЕДИТІВ

26 травня 2015, 09:04
164
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Учасники фінансового ринку звернулися до Верховної Ради з відкритим листом щодо руйнівних для економіки України наслідків законопроекту № 1558-1 «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті» (схвалений у другому і направлений на третє читання).

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

У листі говориться, що законопроект треба відхилити, оскільки його прийняття приведе до знищення національної банківської системи, різкого падіння економіки України й курсу нацвалюти, мільярдних витрат держбюджету, відтоку депозитів з фінансової системи та інвестицій з економіки, зробить неможливим кредитування економіки, спричинить падіння ВВП, міжнародних рейтингів і невиконання міжнародних зобов'язань України.

«Продавлений з четвертої спроби «закон в інтересах беззаконня» повністю нівелює принцип верховенства права в Україні і нехтує Конституцією України, забороняючи кредиторам захищати свої права будь-яким законним способом, в т. ч. шляхом звернення до суду. Така неправова законодавча ініціатива співмірна з економічною диверсією», - зазначається в листі.

За даними НБУ, за квітень залишки за кредитами фізосіб в іноземній валюті становлять $5,9 млрд, а обсяг валютних депозитів фізосіб - $11,4 млрд. Учасники фінринку запевняють, що примусова конвертація валютних кредитів за курсом видачі спричинить повернення валютних депозитів в гривні за курсом на момент вкладу. При цьому, якщо валютних позичальників не більше 100 тисяч чоловік, то вкладників банків - десятки мільйонів, що співмірно з чисельністю населення країни.

ПРОТЕ:

Існує ненульова вірогідність того, що закон все ж буде прийнято.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини