Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

ПРО СТРАХУВАННЯ

21 травня 2015, 09:03
182
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 1797-1 «Про страхування».

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Голова Комітету Сергій Рибалка зазначає, що з метою створення цивілізованого ринку страхування необхідно прийняти новий закон, який би підвищив рівень захисту прав споживачів страхових послуг. Закон повинен забезпечити моніторинг діяльності страховиків з посиленням контролю за дотриманням вимог щодо забезпечення платоспроможності та фінансової стійкості.

Зокрема, законопроектом пропонується забезпечити розв'язання таких проблем:

  • визначення класифікації галузей та видів страхування відповідно до рекомендації Першої Директиви Ради 73/239/ЄЕС;

  • реєстрацію страховиків виключно у формі акціонерного товариства та запровадження нового порядку їх реєстрації;

  • створення інституту професійних перестраховиків та виділення у зв'язку з цим перестрахування окремо серед інших видів страхування, для здійснення якого необхідно отримати ліцензію.

Також пропонується встановити умови доступу до діяльності на території України страховиками-нерезидентами; надати дозвіл на здійснення транскордонного страхування; визначити порядок регулювання посередницької діяльності відповідно до законодавства ЄС; визначити правовий статус актуаріїв, аудиторів у сфері страхування; надати можливості впровадження інституту саморегулювання для страховиків тощо.

ПРОТЕ:

Подібні зміни можуть значно скоротити кількість страхових компаній, хоча і створять умови для ширшого залучення європейських страховиків.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини