Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

БОРОТЬБА З ВІДМИВАННЯМ ДОХОДІВ

18 травня 2015, 09:04
119
0
Реклама

ПРАВОВА ПОДІЯ:

Нацбанк постановою від 12.05.2015 р. № 316 оновив Положення про застосування санкцій за порушення законодавства з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержанних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

ВПЛИВ НА БІЗНЕС:

Дія Положення поширюється на небанківські фінустанови - резиденти, які є платіжними організаціями та/або членами чи учасниками платіжних систем, окрім операторів поштового зв'язку, в частині здійснення ними переказу коштів, державне регулювання і нагляд за якими у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів здійснює Нацбанк.

Нацбанк за порушення фінустановами вимог нормативно-правових актів у сфері запобігання легалізації застосовує до них санкції протягом 6 місяців з дня виявлення Національним банком, але не пізніше ніж через 3 роки з дня вчинення порушення. До санкцій відносяться:

1) штрафні санкції;

2) анулювання ліцензії на право здійснення певних видів діяльності фінансової установи;

3) усунення посадової особи фінансової установи з посади.

Днем виявлення Національним банком порушення нормативно-правових актів є дата складання:

1) довідки про виїзну перевірку фінансової установи (її відокремленого підрозділу);

2) акти про результати безвиїзного нагляду з питань фінансового моніторингу фінансової установи.

Національний банк може запросити для надання пояснень керівника, працівника фінансової установи, відповідальної за здійснення фінансового моніторингу, на засідання уповноваженого органу НБУ, який розглядатиме питання про застосування санкцій до фінустанови.

Запрошення надсилається електронною поштою Національного банку (чи у письмовій формі) не пізніше ніж за 2 робочі дні до дати проведення засідання уповноваженого органу. Нез'явлення запрошених осіб фінансової установи на засідання не є підставою для відкладення розгляду питання щодо застосування санкцій.

Застосування санкцій до фінансової установи не звільняє від адміністративної відповідальності посадових осіб фінустанови та інших осіб, винних у вчиненні порушень.

ПРОТЕ:

Ці зміни в основному пов'язані з раніше внесеними змінами до законодавства про протидію фінансуванню тероризму, а також до антикорупційного законодавства.

Залиште коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар
УВІЙТИ
Підпишіться на розсилку
Щопонеділка отримуйте weekly-digest про ключові події бізнесу
Схожі новини