ПРАВОВА ПОДІЯ:
Державна фіскальна служба роз'яснила, що платник податку сплачує військовий збір з іноземних доходів і доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
У разі якщо платник податків не сплачує погоджену суму грошового зобов'язання протягом строків, визначених ПК, накладається штраф у таких розмірах:
- при затримці до 30 календарних днів включно, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;
- при затримці більше 30 календарних днів, що настають за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.
Після закінчення встановлених ПК строків погашення погодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня з першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного в податковому повідомленні-рішенні.
Пеня, визначена пп. 129.1.1 п. 129.1 ст. 129 ПК, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій при їх наявності і без урахування суми пені) з розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, що діє на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок більше, за кожен календарний день прострочення його сплати (п. 129.4 ст. 129 ПК).
ПРОТЕ:
Військовий збір треба сплачувати тільки з доходів, одержаних після його запровадження. При цьому в 2014 році військовий збір підлягав сплаті далеко не з усіх доходів, що також треба враховувати при його сплаті на підставі декларації про доходи за 2014 рік.