ПРАВОВА ПОДІЯ:
Представники Мін'юсту розповіли про основні нюанси реформування виконавчої служби, передбачені в проекті нової редакції Закону «Про виконавче провадження» і в проекті Закону «Про державну виконавчу службу і приватних виконавців». Відповідні законопроекти Мін'юст розробив спільно з громадськістю й експертами.
ВПЛИВ НА БІЗНЕС:
Проектами передбачено створення в Україні змішаної системи виконання судових рішень за участю приватних виконавців, у рамках якої у стягувача буде вибір: звертатися до державного або приватного виконавця судових рішень.
Приватним виконавцем зможе стати особа, яка має 2 роки юридичного стажу, або особа, яка має 1 рік стажу роботи держвиконавцем, нотаріусом, адвокатом, арбітражним керуючим. Кандидати в приватні виконавці пройдуть відповідне навчання і стажування.
Іспити у кандидатів у приватні виконавці прийматиме кваліфікаційна дисциплінарна комісії, яку планують створити в поточному році. У цьому ж році планується запуск видачі посвідчень і власне інституту приватних виконавців.
Передбачено страхування відповідальності приватного виконавця та його обов'язкове членство в Національній палаті приватних виконавців. Законопроектами також прописано вимоги до приміщень приватних виконавців, засобів зв'язку, зберіганню документів тощо. Крім того, сформовано певні обмеження за категоріями виконавчих проваджень.
Ще одна новина - створення відкритого реєстру боржників, куди матимуть доступ працівники держустанов, правоохоронних органів, фінансових установ, державні, приватні виконавці і особи, щодо яких відкрито провадження. Внесення до цього реєстру боржників відбуватиметься автоматично після відкриття виконавчого провадження.
ПРОТЕ:
Ці проекти ще навіть не виносилися на затвердження Кабміну. Тому, ймовірно, що їх прийняття затягнеться, а зміст - істотно зміниться.